Řecko

Řecko: Řecko leží v jihovýchodní částí Evropy, na samém jihu Balkánského poloostrova. Na severní hranici sousedí s Bulharskem, Makedonií, Albánií a Tureckem.

Řecko má velmi bohatou historii. Jeho území se stalo kolébkou prvních evropských civilizací, Minóanů a Mykéňanů. Jejich umění, architekturu, filosofii a kulturu poté převzali taktéž Římané.

Základem Řecka je 13 krajů, které se dále dělí na 51 prefektur (např. Thesálie, Kréta, Eopirus, apod.) a 1 autonomní oblast (Západní Makedonie).

Celková rozloha Řecka je skoro 132 000 km2 , velkou plochu z celkové rozlohy tvoří i ostrovy, kterých je kolem břehů Řecka rozeseto velké množství, přes 2000. Břehy Řecka obklopují čtyři moře: Iónské, Krétské, Egejské a Středozemní.

Díky horkému letnímu počasí, množství památek po starodávných řeckých kulturách a čistým plážím s průzračným mořem je Řecko častým cílem turistů v období letních prázdnin. Ti nevyhledávají pouze pevninské břehy, s poslední době se stále populárnějšími stávají větší Řecké ostrovy, na kterých se rozvinul bohatý cestovní ruch a jsou zde poskytování kvalitní služby cestovatelům. Mezi takové patří například Kréta (opředena starodávnými pověstmi a bohatou a zajímavou historií), Rhodos (čtvrtý největší ostrov Řecka, uspokojení zde najdou jak milovníci historie – nejvýznamější historickou památkou ostrova je kolos Rhodský, tak také vyznavači koupání v čistém moři, procházek kolem olivovníků a granátovníků a sportovního, zejména adrenalinového vyžití), ostrov Korfu (snad nejkrásnější z Řeckých ostrovů, ozdobený zeleným porostem), anebo třeba ostrov Lesbos (ostrov Středozemního moře se sopečným původem).
[ad#obsah-banner]
Dalšími oblíbenými řeckými letovisky jsou Chalkidiki, Paxos, Ithaka, Kefalonie, Kos, Santorini, Thassos, či Lefkada.

Copyright © 2020 Evropa a Evropská unie. | Evropa. Jeden ze sedmi světadílů. Kolébka západní civilizace. | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko

Podrobnější informace o evropských destinacích jako je Rakousko, ostrov Korfu, nebo sousední Bratislava, či blízké Benátky. Navštivte také známé Saint-Tropez, a nebo se podívejte na největší města světa. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!