Rakousko

Rakousko: Rakousko je zemí Evropy, kterou najdeme skoro přímo v jejím srdci. Sousedními zeměmi jsou Lichtenštějnsko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko, Slovensko, Maďarsko, Německo a Česká republika.

Rakousko se může chlubit krásnou čistou přírodou. Reliéf je tvořen převážně horskými masívy. Proto je Rakousko častým cílem výletů do hor, ať již na výšlapy a vysokohorské túry na jaře, v létě a na podzim, nebo v zimě a v brzkých jarních měsících do lyžařských středisek. Ty jsou ve světě velmi vyhlášené, hotelové komplexy, které se u těchto velkých areálů staví, se snaží nalákat co nejvíce zákazníků a proto nenabízí jen skvělé lyžování, ale například také lázně, wellness centra, sportovní areály, posilovny, bazény, vířivky, sauny, apod. Mezi nejnavštěvovanější lyžařská střediska patří Zell am See, Tux, Radstadt, Zillertal Arena, Kaprun či třeba Turracher Höhe.

Asi 30% Rakouska tvoří ale i nížiny – ty lákají k procházkám čistou přírodou. Mnoho lidí směřuje o svých dovolených právě sem, díky čistému vzduchu, který pomáhá zejména alergikům, astmatikům a dalším pacientům s plicním či srdečním onemocněním. Tyto oblasti se nachází například v okolí Bodamského jezera (u hranic s Německem), Waldviertel, jezero Millstätter See či soutězska Ysperklamm známá svými vodopády.

Rakousko zaujímá plochu 84 000 km2 . Z administrativního hlediska se člení na 9 spolkových zemí (Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Štýrsko, Burgenlandsko, Salzbursko, Tyrolsko, Korutany, Vídeň a Vorarbersko). Celkově zde žije přes 8 milionů obyvatel.
[ad#obsah-banner]
Hlavním městem Rakouska je Vídeň, která leží na severovýchodě země. Cílem turistů se stává zejména díky své historii a architektonickým památkám, které jsou soustředěny zejména v centru města. Víděň je historickým, kulturním a vzdělávacím střediskem celého Rakouska. Najdeme zde Vídeňskou státní operu, Umělecko – historické muzeum na náměstí Marie Terezie, nebo třeba třídu Ringstraße. Díky historickému jádru byla Vídeň zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Copyright © 2020 Evropa a Evropská unie. | Evropa. Jeden ze sedmi světadílů. Kolébka západní civilizace. | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko

Podrobnější informace o evropských destinacích jako je Rakousko, ostrov Korfu, nebo sousední Bratislava, či blízké Benátky. Navštivte také známé Saint-Tropez, a nebo se podívejte na největší města světa. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!